Anam Sikildi

Anlamını, hakaret olup olmadığını, cezasını ve emsal kararları ögrenin.

"Anam Sikildi"
Söylemi bir hakaret değil.

  • Hakaret Değil
  • Hakaret

Anlamı


"Anam sikildi" ifadesi, oldukça argo ve küfürlü bir ifadedir ve bir kişinin annesi ile ilgili aşağılayıcı bir ifadedir. Bu ifade, bir kişinin annesi ile ilgili cinsel bir eylem veya taciz ima etmek için kullanılır. İfade, cinsiyetçi ve aşağılayıcı bir ifade olarak kabul edilir ve saygısızlık içerir.

Bu tür ifadeler, toplumsal ortamlarda ve insanlar arasındaki ilişkilerde kabul edilemez ve hoşgörüsüz olarak görülür. Kullanımı saygıyı zedeleyebilir ve karşı tarafı rahatsız edebilir. Bu nedenle, iletişimde daha saygılı ve olumlu ifadeler kullanmaya özen göstermek önemlidir.

Hakaret mi?


Anam sikildi kelimesi hakaret değildir.

Cezası


Emsal Kararlar


Karar #1

Sanığın suç tarihinde sahibi olduğu işletmeye gürültü sebebiyle ceza kesilmesi sonrasında İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek polis memuru olan katılana hitaben söylediği "Hadi tutanak yazsana bana, ceza yazsana, ceza ödemekten anam s.kildi" şeklindeki ifadeler bir bütün olarak değerlendirildiğinde, sanığın katılana yönelttiği bir hakaretin olmadığı, sözlerin katılanın onur, şeref ve saygınlığını rencide edici boyutta olmayıp ağır eleştiri niteliğinde olduğu ve hakaret suçunun unsurlarının oluşmadığı gözetilmeden, yasal olmayan ve yerinde görülmeyen gerekçe ile mahkumiyet kararı verilmesi kanuna aykırı ...

Yargıtay 18, CD Esas: 2015/7927 Karar: 2015/12782 Tarih: 02.12.2015

"Anam Sikildi" kelimesi hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.