Evliyken Bile İnternetten Eski Sevgililerinle Konuşuyordun

Anlamını, hakaret olup olmadığını, cezasını ve emsal kararları ögrenin.

"Evliyken Bile İnternetten Eski Sevgililerinle Konuşuyordun"
Söylemi bir hakaret değil.

  • Hakaret Değil
  • Hakaret

Anlamı


Evliyken Bile İnternetten Eski Sevgililerinle Konuşuyordun, bir cümlede, evli olduğun halde eski sevgililerinle internet üzerinden iletişim kurduğun anlamına gelir. Bu, eşine karşı saygısızlık veya sadakatsizlik olarak algılanabilir.

Hakaret mi?


Evliyken Bile İnternetten Eski Sevgililerinle Konuşuyordun kelimesi hakaret değildir.

Cezası


Emsal Kararlar


Karar #1

Eyleme (SMS yoluyla, eski eşe hitaben: Sen evliyken bile internetten eski sevgililerinle konuşuyordun, sırtımdan vurdun gittin, senden her şey beklenir, çocuğun benden olduğuna bile şüpheliyim, sen çocuğu düşünseydin, burada gitmedik özel hastane kalmadı, doğuma yakın her hafta kontrole gitmek gerek, çocuğu götürürdün, belki çocuk oldu belki de ölsün istiyorsun, doktora bile gitmiyorsun, abinin çocuğunun ikinci el eşyalarını giydirirsin artık, sen gibi bir karım yok benim, yeni bir hayatım var artık) ve yükletilen suça yönelik katılan vekilinin temyiz iddiaları yerinde görülmediğinden, tebliğnameye uygun olarak, temyiz davasının esastan reddiyle hükmün (beraat) onanmasına...

Yargıtay 18. CD Esas: 2018/1749 Karar: 2019/13474 Tarih: 01.10.2019

"Evliyken Bile İnternetten Eski Sevgililerinle Konuşuyordun" kelimesi hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.