Bu Yoğurdun Bolluğu Nereden Geliyor?

Anlamını, hakaret olup olmadığını, cezasını ve emsal kararları ögrenin.

"Bu Yoğurdun Bolluğu Nereden Geliyor?"
Söylemi bir hakaret değil.

  • Hakaret Değil
  • Hakaret

Anlamı


"Bu yoğurdun bolluğu nereden geliyor?" ifadesi, bir şeyin veya durumun nedeninin belirsiz olduğunda veya açıklanması zor olduğunda kullanılan bir deyimdir. Bu ifade, bir şeyin birdenbire ve beklenmedik bir şekilde çok fazla olduğu durumlarda kullanılır.

Örneğin, bir kişi, arkadaşının durumunu iyi gördüğünde, bir başkası "Bu yoğurdun bolluğu nereden geliyor?" diyerek, maddi durumunun neden bu kadar fazla olduğunu ifade edebilir. Bu ifade, bir belirsizlik veya merak ifadesi olarak kullanılır ve bir şeyin neden veya sebebini anlamak isteyen kişiler tarafından kullanılır. Aynı zamanda, bu ifade bir eleştiri ifadesi olarak da kullanılabilir ve gereksiz veya anlamsız bir durumu eleştirmek için de kullanılabilir.

Hakaret mi?


Bu yoğurdun bolluğu nereden geliyor hakaret değildir.

Cezası


Emsal Kararlar


Karar #1

Sanığın... isimli sitede yaptığı paylaşımlarda... başlıklı yazıda "Banka ekstrelerini incelesek karşımıza ne çıkar acaba, bu kredi kartlarını ödemek için ödenek nereden geldi, aldığın maaş bordrosu ve sigorta primlerini bir inceleyen olsa, bu yoğurdun bolluğu nereden geliyor diye sormaz mı" şeklinde ve ağır eleştiri niteliğindeki sözlerinde hakaret suçunun unsurlarının oluşmadığı gözetilmeden mahkumiyet karar verilmesi bozmayı gerektirmiş...

Yargıtay 18. CD Esas: 2016/10328 Karar: 2018/9040 Tarih: 07.06.2018

"Bu Yoğurdun Bolluğu Nereden Geliyor?" kelimesi hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.