Seni Adam Sandım

Anlamını, hakaret olup olmadığını, cezasını ve emsal kararları ögrenin.

"Seni Adam Sandım"
Söylemi bir hakaret değil.

  • Hakaret Değil
  • Hakaret

Anlamı


"Seni Adam Sandım" genellikle bir kişinin bir başka kişi hakkında yanıldığını, onun beklentilerini karşılamadığını veya hayal kırıklığına uğrattığını ifade etmek amacıyla kullanılan bir deyimdir. Bu ifade, kişinin ilk başta olumlu bir izlenim veya beklentiyle yaklaştığı bir kişiye veya duruma daha sonra hayal kırıklığı yaşadığını ifade ederken kullanılır.

"Seni Adam Sandım" ifadesi, kişisel deneyimler veya ilişkilerin sonucunda kişinin düşüncelerinde veya duygularında bir değişiklik olduğunu ifade eder. Bu ifade aynı zamanda, bir kişinin başkalarının samimiyetine veya karakterine inandığı ancak sonra yanıldığı bir durumu da ifade edebilir. İletişimde açık ve dürüst bir dil kullanmak, olası yanılgıları en aza indirebilir ve sağlıklı iletişim sağlayabilir.

Hakaret mi?


Seni Adam Sandım kelimesi hakaret değildir.

Cezası


Emsal Kararlar


Karar #1

Sanığın müştekilere söylediği kabul edilen "Ben de seni adam sandım, ulan yazıklar olsun senin erkekliğine" şeklinde kaba hitap tarzı niteliğindeki sözlerin müştekilerin onur, şeref ve saygınlığı rencide edici boyutta olmaması nedeniyle hakaret suçunun unsurlarının oluşmadığı gözetilmeden mahkûmiyet kararı verilmesi kanuna aykırı...

Yargıtay 18.CD Esas: 2015/37893 Karar: 2017/9022 Tarih: 14.09.2017

"Seni Adam Sandım" kelimesi hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.