Dansöz Gibi Kıvırma

Anlamını, hakaret olup olmadığını, cezasını ve emsal kararları ögrenin.

"Dansöz Gibi Kıvırma"
Söylemi bir hakaret değil.

  • Hakaret Değil
  • Hakaret

Anlamı


"Dansöz gibi kıvırma" ifadesi, genellikle alaycı bir şekilde bir kişinin dans ederken aşırı hareketli, gösterişli veya abartılı bir şekilde hareket ettiğini tanımlamak için kullanılan bir tabirdir. Bu ifade, kişinin dans tarzını veya hareketlerini eleştirmek veya alay etmek amacıyla kullanılır.

"Dansöz gibi kıvırma" tabiri, genellikle eğlence veya dans ortamında, kişinin dans tarzının sıra dışı, alışılmadık veya aşırı olduğunu vurgulamak amacıyla kullanılır. Ancak, bu ifade kişiyi aşağılamak veya küçümsemek amacıyla kullanıldığında hoşgörüsüz bir dil içerebilir. İletişimde daha saygılı ve yapıcı bir dil kullanarak, insanların tercihlerine ve ifade biçimlerine anlayışla yaklaşmak önemlidir. Alaycı ifadeler yerine, farklı dans tarzlarına veya ifade biçimlerine saygı göstermek ve sağlıklı bir iletişim kurmak daha olumlu sonuçlar doğurabilir.

Hakaret mi?


Dansöz Gibi Kıvırma kelimesi hakaret değildir.

Cezası


Emsal Kararlar


Karar #1

Sanığın kendisine borcu olan şikâyetçinin bir süre oyaladıktan sonra borcunu ödeyeceğini söyleyerek çağırması üzerine şehir dışından gelip buluşma yer ve saatinde şikâyetçinin hazır bulunmamasına sinirlenerek cep telefonu ile çektiği "Dansöz gibi kurma, yeter, borcunu de biçimindeki mesaj içeriğinin şikâyetçinin sanığı oyalamasına tepki olarak söylenen sert eleştiri niteliğinde olduğu ve hakaret suçunu oluşturmadığı gözetilmeden, kanuni olmayan gerekçe ile mahkumiyet hükmü kurulması kanuna aykırı...

Yargıtay 4. CD Esas: 2013/1460 Karar: 2014/9900 Tarih: 31.03.2014

"Dansöz Gibi Kıvırma" kelimesi hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.