Paket

Anlamını, hakaret olup olmadığını, cezasını ve emsal kararları ögrenin.

"Paket"
Söylemi bir hakaret değil.

  • Hakaret Değil
  • Hakaret

Anlamı


"Paket" terimi, argo dilde genellikle uyuşturucu madde anlamında kullanılan bir terimdir. Bu ifade, uyuşturucu madde ticareti veya kullanımıyla ilişkili bir konuyu ifade ederken, genellikle illegal veya tehlikeli faaliyetlere gönderme yapar.

"Paket" terimi, toplumun normlarına veya yasalara aykırı olan bir konuyu ifade ettiği için, dilin argo kullanımını yansıtır ve hoşgörüsüz veya olumsuz bir anlam taşır. Bu tür argo ifadeler yerine daha saygılı ve olumlu bir dil kullanmak, sağlıklı iletişimi desteklerken olumsuz etkileşimleri azaltabilir.

Hakaret mi?


Paket kelimesi hakaret değildir.

Cezası


Emsal Kararlar


Karar #1

Somut olayda, hükümlü bulunduğu ceza infaz kurumunda telefonla bir yakını ile görüştüğü esnada sanığın müşteki hakkında söylediği "Allah belasını versin bir tane müdür vermişler buraya yalandan milletle uğraşıyor burada" ve "Ne alışacak, 50 yaşında, zaten paket gelmiş, başka cezaevinden sürgün gelmiş buraya" şeklindeki ifadeleri bir bütün olarak değerlendirildiğinde, sanığın müştekiye yönelttiği sözlerin müştekinin onur, şeref ve saygınlığını rencide edici boyutta olmayıp beddua, rahatsız edici, kaba ve nezaket dışı davranış niteliğinde olduğu ve hakaret suçunun unsurlarının oluşmadığı gözetilmeden, yasal olmayan ve yerinde görülmeyen gerekçe ile mahkûmiyet kararı verilmesi kanuna aykırı...

Yargıtay 18. CD Esas: 2016/930 Karar: 2018/1320 Tarih: 07.02.2018

"Paket" kelimesi hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.