Kurt Postuna Bürünmüş Tilki

Anlamını, hakaret olup olmadığını, cezasını ve emsal kararları ögrenin.

"Kurt Postuna Bürünmüş Tilki"
Söylemi bir hakaret değil.

  • Hakaret Değil
  • Hakaret

Anlamı


"Kurt postuna bürünmüş tilki" bir kişinin gerçek niyetini gizlemesi veya kendini başka biri gibi göstermesi anlamına gelir. Bu terim, genellikle manipülasyon veya dolandırıcılık gibi olumsuz durumları ifade etmek için kullanılır. Bir kişi, kurt postuna bürünmüş tilki olarak hareket ederek, başkalarını kandırabilir veya kendi çıkarları için yanıltıcı davranışlar sergileyebilir.

Kurt postuna bürünmüş tilki terimi, genellikle sosyal ilişkilerde veya iş hayatında kullanılır. Bir kişi, kendini başka biri gibi göstererek güven kazanmaya çalışabilir veya karşı tarafı manipüle etmeye çalışabilir. Bu taktik, insanların gerçek niyetlerini gizlemek veya istedikleri sonuçları elde etmek için kullandıkları bir stratejidir.

Hakaret mi?


Kurt Postuna Bürünmüş Tilki kelimesi hakaret değildir.

Cezası


Emsal Kararlar


Karar #1

Somut olayda, sanığın katılanlara söylediği kabul edilen sözlerin (Gazete yazısında, Basın İlan Kurumu görevlilerine hitaben: Kurt postuna bürünmüş tilkiler) suç tarihi itibariyle FETÖ (PYD) terör örgütü yapılanmasına dikkat çekmek amaçlı ve bu duruma tepki niteliğinde olduğu, dolayısıyla hakaret suçunun unsurlarının oluşmadığı gözetilmeden, yasal olmayan ve yerinde görülmeyen gerekçeyle mahkumiyet kararı verilmesi kanuna aykırı...

Yargıtay 4. CD Esas: 2020/9729 Karar: 2020/13311 Tarih: 22.10.2020

"Kurt Postuna Bürünmüş Tilki" kelimesi hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.