Karpuz İstediğim Gibi Çıkmadı

Anlamını, hakaret olup olmadığını, cezasını ve emsal kararları ögrenin.

"Karpuz İstediğim Gibi Çıkmadı"
Söylemi kesinlikle bir hakaret.

  • Hakaret Değil
  • Hakaret

Anlamı


Karpuz İstediğim Gibi Çıkmadı deyimi, bir şeyin beklentilerimize veya isteklerimize uygun olmadığını ifade eder. Daha açık bir ifadeyle, bir durumun veya bir şeyin istediğimiz gibi olmadığını belirtir. Bu deyim genellikle hayal kırıklığı veya memnuniyetsizlik durumlarında kullanılır.

Bir örnekle açıklamak gerekirse, bir kişi bir karpuz satın alırken, büyük ve tatlı bir karpuz bekler. Ancak aldığı karpuz küçük ve tatsız çıkarsa, bu durumu ifade etmek için "Karpuz istediğim gibi çıkmadı" deyimini kullanabilir. Bu deyim, beklentilerin karşılanmadığı durumları anlatmak için sıkça kullanılan bir ifadedir.

Hakaret mi?


Karpuz İstediğim Gibi Çıkmadı kelimesi hakarettir.

Cezası


Emsal Kararlar


Karar #1

Oluşa ve dosya kapsamına göre komşusu olan katılan mağdur ... ile duygusal boyutta arkadaşlık ilişkisi içerisine girip resmi nikahlı eşi olan ...'i aldatan ve eşinden boşanan sanık ...'in bir süre sonra boşandığı eşiyle fiilen birlikte yaşamaya başlayıp mağdurla aralarında husumet oluşması üzerine Facebook adlı sosyal paylaşım sitesinde mağdurun adını ve eşinden boşanmadan evvel kullandığı soyadını taşıyan bir hesap açarak, mağdurla başlarını birbirlerine yaslayıp samimi poz vererek çektirdikleri, mağdurla olan beraberliklerini gösteren bir fotoğrafı profil resmi olarak kullanıp oluşturduğu profilin temel bilgiler kısmında, "Hakkında: Başkalarının kocalarını iyi ayartmak, özellikle komşularınkini, çok becerikliyimdir" şeklinde ibarelere yer verdikten sonra aynı hesap üzerinden "Yeni aşıklar" başlığı altında, mağdurla beraber görüntülendikleri ve profil resmi olarak kullandığı fotoğrafın yanı sıra kendisinin ve mağdurun birlikte oldukları dönemde yalnız olarak çektirdikleri birden fazla fotoğrafı yayımlamak, kendi adı ve soyadını taşıyan ve kendisine ait olduğunu beyan ettiği Facebook hesabında da mağdurun başını ve yüzünü gösteren resminin altına mağduru kastederek "Karpuz istediğim gibi çıkmadı" şeklinde paylaşımda bulunmak suretiyle zincirleme şekilde hakaret ve özel hayatın gizliliğini ihlal suçlarını işlediğinin kabulünde bir isabetsizlik görülmediği...

Yargıtay 12. CD Esas: 2014/9600 Karar: 2014/26260 Tarih: 22.12.2014

"Karpuz İstediğim Gibi Çıkmadı" kelimesi hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.