Karınla Dost Hayatı Yaşadım

Anlamını, hakaret olup olmadığını, cezasını ve emsal kararları ögrenin.

"Karınla Dost Hayatı Yaşadım"
Söylemi kesinlikle bir hakaret.

  • Hakaret Değil
  • Hakaret

Anlamı


Karınla dost hayatı yaşamak, maddi zenginlik ve lüks yaşamın ön planda olduğu bir hayat tarzını benimsemektir. Bu tarz yaşamda, kişinin karşı cinsi bir araç gibi kullanması ve ilişkileri duygusal bağlarla değil, çıkarlarla sürdürmesi öne çıkar.

Bu hayat tarzı, adeta bir bomba gibi patlayan sürprizlerle doludur. Her adımınızda heyecan ve şaşkınlıkla dolu anlar yaşarsınız. Hayatınızı sıradanlıktan çıkarıp, her anı dolu dolu yaşamak için her türlü lüksü ve zevki elde etmek hedeflenir. Ancak, bu tarz yaşamın getirdiği yalnızlık ve duygusal boşlukları da göz ardı etmemek gerekir. Çünkü karınla dost hayatı yaşamak, duygusal bağları ve gerçek sevgiyi ihmal etmek anlamına da gelebilir.

Hakaret mi?


Karınla Dost Hayatı Yaşadım  kelimesi hakarettir.

Cezası


Emsal Kararlar


Karar #1

Mahkemece sanık... 'in tartıştığı...'e "3 yıldır karın... ile dost hayatı yaşadım" dediği kabul edilmesine karşın, sanığın aşağılama içeren bu sözlerinden dolayı hakaret suçundan mahkûmiyeti yerine sanıkla katılan ... arasında gayrimeşru ilişki olduğunun mahalledeki herkesçe bilindiği ve sanığın hakaret kastı olmadığından bahisle beraat kararı verilmesi kanuna aykırı...

Yargıtay 4. CD Esas: 2011/18824 Karar: 2013/23252 Tarih: 24.09.2013

"Karınla Dost Hayatı Yaşadım" kelimesi hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.