Köpeklerin Nerede

Anlamını, hakaret olup olmadığını, cezasını ve emsal kararları ögrenin.

"Köpeklerin Nerede"
Söylemi bir hakaret değil.

  • Hakaret Değil
  • Hakaret

Anlamı


Köpeklerin nerede, bir sorudur. Bu soru, köpeklerin bulunduğu veya bulunabileceği bir yeri sormak için kullanılır. Köpekler, memeli, etçil ve evcil hayvanlardır. Köpeklerin nerede olduğu, çeşitli faktörlere bağlıdır. Örneğin, köpeklerin nerede olduğu, köpeklerin türüne, yaşam alanına, sahiplerine, iklim koşullarına, beslenme alışkanlıklarına, davranış özelliklerine ve diğer hayvanlarla ilişkilerine göre değişebilir. Köpeklerin nerede olduğunu öğrenmek için, gözlem yapmak, araştırma yapmak, soru sormak veya internetten aramak gibi yöntemler kullanılabilir.

Hakaret mi?


Köpeklerin Nerede kelimesi hakaret değildir.

Cezası


Emsal Kararlar


Karar #1

İncelenen somut olayda, olay günü sanığın müşteki ...'e gönderdiği mesajdaki "...ya döndüm iş için ve köpeklerin nerede" şeklinde ve kaba hitap tarzı niteliğindeki sözlerinin müştekinin onur, şeref ve saygınlığını rencide edici boyutta olmaması nedeniyle hakaret suçunun unsurlarının oluşmadığı gözetilmeden mahkumiyet kararı verilmesi hukuka aykırı görülmüştür.

Yargıtay 18. CD Esas: 2017/2027 Karar: 2017/8583 Tarih: 11.09.2017

Karar #2

Sözlerin (Siz kimsiniz, ben adamlarımı köpeklerine yedirtmem, sen köpeklerine sahip ol şikayetçilerin onur, şeref ve saygınlığını rencide edici boyutta olmadığını ve hakaret suçunun unsurlarının oluşmadığı gözetilmeden, kanuni olmayan ve yerinde görülmeyen gerekçe ile mahkumiyet kararı verilmesi kanuna aykırı...

Yargıtay 4. CD Esas: 2012/31552 Karar: 2014/11799 Tarih: 14.04.2014

"Köpeklerin Nerede" kelimesi hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.