Senden Tiksiniyorum

Anlamını, hakaret olup olmadığını, cezasını ve emsal kararları ögrenin.

"Senden Tiksiniyorum"
Söylemi bir hakaret değil.

  • Hakaret Değil
  • Hakaret

Anlamı


"Senden tiksiniyorum" ifadesi, bir kişi veya durum hakkında yoğun bir nefret, iğrenme veya rahatsızlık duygusu taşıdığını ifade eden bir deyimdir. Bu ifade, duygusal bir tepki olarak kullanılırken genellikle olumsuz bir bağlamı yansıtır.

Bu tür bir ifade, kişisel ilişkilerde veya iletişimde karşı tarafa güçlü bir şekilde karşı çıkma veya ondan uzak durma amacı taşıyabilir. İçerdiği duygusal yüklü ifade nedeniyle, iletişimde kullanırken karşı tarafın duygularına zarar verebileceği veya ilişkileri gerilimli hale getirebileceği unutulmamalıdır. Daha olgun ve yapıcı bir dil kullanarak duygularını ifade etmek genellikle daha iyi sonuçlar doğurabilir.

Hakaret mi?


Senden Tiksiniyorum kelimesi hakaret değildir.

Cezası


Emsal Kararlar


Karar #1

Olay günü sanığın katılanlara hitaben söylediği "Sen ne biçim insansın, sana baktıkça utanıyorum, sana baktıkça kendimden utanıyorum, senden tiksiniyorum, üzerime pisleyeyim siz de koklayın" şeklinde kaba hitap tarzı niteliğindeki sözlerin katılanların onur, şeref ve saygınlığını rencide edici boyutta olmaması nedeniyle hakaret suçunun unsurlarının oluşmadığı gözetilmeden mahkumiyet kararı verilmesi bozmayı gerektirmiş...

Yargıtay 18. CD Esas: 2019/6756 Karar:2019/15415 Tarih: 05.11.2019

"Senden Tiksiniyorum" kelimesi hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.